Αποτελέσματα Διαγωνισμού
κατά τη διάρκεια της 6ης Διεθνής Έκθεσης Βιβλίου

 

Ο μεγάλος διαγωνισμός που διοργάνωσαν οι εκδόσεις “ΔΙΑ ΒΙΟΥ” κατά τη διάρκεια της 6ης Διεθνής Έκθεσης Βιβλίου ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία. Έπειτα από τη κλήρωσης που πραγματοποιήθηκε στις 30/06/2009 στα γραφεία της εταιρείας, σας παρουσιάζουμε με μεγάλη μας χαρά την νικήτρια Σοφία Στεργίου – Καμινάρη, ηλικίας 6 ετών, κάτοικος Θεσσαλονίκης η οποία κερδίζει το φορητό ηλεκτρονικό υπολογιστή.

Ευχαριστούμε όλους τους συμμετέχοντες.
 

Αποτελέσματα του παιδικού διαγωνισμού.

Ο πρώτος διαγωνισμός παιδικής ζωγραφικής που διοργάνωσαν οι εκδόσεις “ΔΙΑ ΒΙΟΥ” ολοκληρώθηκε την Πέμπτη 3 Απριλίου σε μια πανηγυρική εκδήλωση που διοργανώθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων της ΧΑΝΘ.
Θέλουμε για μία ακόμη φορά να σας ευχαριστήσουμε δημόσια τόσο για τη συμμετοχή σας στην εκδήλωση όσο και για την μεγάλη πανελλαδική συμμετοχή στο διαγωνισμό μας και να σας υποσχεθούμε ότι θα ανανεώνουμε συχνά την όμορφη επικοινωνία μαζί σας.
Όλα τα έργα των μικρών καλλιτεχνών ήταν γεμάτα έμπνευση , μεράκι και αγάπη για τους φίλους τους τα ζώα.
Ταξινομώντας τις ζωγραφιές που λάβαμε επισημαίνουμε ότι πρώτο στις προτιμήσεις των παιδιών ήρθε το βατραχάκι με ποσοστό 23.8% , η γάτα με 12.7% και ο σκύλος 6.9%. Μικρότερα ποσοστά έλαβαν ο Πιγκουίνος 1,05% και το Ιγκουάνα με 1.6%.
Τα παιδιά ζωγράφισαν το ζώο που αγαπούν περισσότερο με βάση τα κατοικίδια που έχουν στο σπίτι τους, αλλά και τα ζώα για τα οποία διάβασαν σχετικά βιβλία και εντυπωσιάστηκαν.

Ευχαριστούμε και πάλι για τη συμμετοχή σας.
Εκδόσεις "Δια Βίου" 
 

   
                                ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ  
Α/Α
      ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ  
 ΕΤΩΝ/ ΤΑΞΗ     ΖΩΑΚΙ    ΝΟΜΟΣ/ΠΟΛΗ
1 ΜΕΛΙΝΑ ΦΩΤΙΑΔΟΥ 8 ΓΑΤΑ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
2 ΘΑΝΟΣ ΚΡΙΤΣΑΝΤΙΔΗΣ 5 ΔΕΛΦΙΝΙ,
ΔΡΑΚΟΣ
 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
3 ΧΑΡΗΣ ΚΑΛΦΑΣ 9 ΠΟΥΛΙ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
4 ΝΙΚΑΝΔΡΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ ΚΟΤΣΙΑΛΟΥ 8 ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΙ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
5 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΤΣΙΑΛΟΣ 10 ΔΕΛΦΙΝΙ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
6 ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ ΖΕΡΒΑ 5,5

ΨΑΡΙΑ    
ΑΓΕΛΑΔΑ

 ΛΑΡΙΣΑ
7 ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΥΨΗΣΕΩΣ ΤΙΜΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΟΥΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Γ΄ ΨΑΡΙ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
8 ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΟΝΤΙΩΝ "ΟΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ" - ΝΙΚΗ ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΥ   ΓΟΥΡΟΥΝΙ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
9 ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΟΝΤΙΩΝ "ΟΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ"ΕΛΕΝΗ ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ   ΣΚΥΛΟΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
10 ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΟΝΤΙΩΝ "ΟΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ" - ΜΑΓΔΑ ΣΑΡΙΑΝΙΔΟΥ   ΓΑΤΑ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
11 ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΟΝΤΙΩΝ "ΟΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ" - ΕΥΓΕΝΙΑ ΝΤΙΝΙΔΟΥ   ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
12 ΕΞΙ/Θ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΡΥΣΑΣ- ΤΣΑΚΩΝ - ΑΝΤΩΝΙΑ ΚΟΥΣΗ Β΄ ΓΑΤΑΚΙΑ  Ν. ΠΕΛΛΑΣ
13 ΕΞΙ/Θ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΡΥΣΑΣ- ΤΣΑΚΩΝ - ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ Γ΄ ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ  Ν. ΠΕΛΛΑΣ
14 10ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΧΑΡΝΩΝ - ΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΩΤΑΣ Α΄ ΑΓΕΛΑΔΑ  Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ
15 10ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΧΑΡΝΩΝ - ΠΑΝΑΓΩΤΗΣ ΣΕΡΕΤΗΣ Α΄ ΙΓΚΟΥΑΝΑ  Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ